Sineklik Öğren

0
2075
sineklik tülü

Sineklik nasıl yapılır öğren,Koçtaş Sineklik Malzemeleri,Kapı sineklik Pencere Sineklik Nasıl yapılır.

Sineklik sistemi nasıl yapılır ve Sineklik yapmak için gereken malzemeler.

Kendi sineklik sisteminizi kendiniz yapabilirsiniz yapabileceğiniz sineklik sistemleri arasında sadece Menteşeli ve Sabit sineklik Sistemi vardır.

60×120 Pencere menteşeli sinekliği yapacağımızı farz edersek bunun için gereken malzemeler ;

Profil : 17×27 sineklik profili  3,5 metre

Menteşe : 2 adet

Çıt Çıt :  Adet

Tutamak : 1 Adet

Köşe Takozu : 4 Adet

Sineklik Fitili : 3,5 Metre

Sineklik Tülü :  65×125 cm

Sineklik Fitil Makarası : 1 Adet

Öncelikle Sineklik profilimizi kesmemiz gerekiyor En : 60 iken biz 55 cm e keseceğiz. Boy : 120 iken biz 115 cm e keseğiz bunun nedeni Köşe Takoz payıdır.

Kestiğimiz sineklik profilinin sinekliğin eni için kestiklerimize köşe takozu çakıyoruz 2 şer taraflarına sonra boy profillerini çakıyoruz çerçevemiz oluşuyor.

Bitmiş olan çerçevenin üstüne sineklik tülü nü yerleştiriyoruz açıklık kalmayacak şekilde ve Sineklik Fitilini çerçevenin kanalına oturtuyor ve sineklik fitil makarası ile bastırarak çerçevenin etrafına fitili dönüyoruz. Bu işlemimiz de bitti sıra geldi Sineklik aksesuar larını bağlamaya.

Pencereniz sağ tarafa açılıyor ise sinekliğiniz  dışarı sağa açılmalıdır.Yapmış olduğunuz çerçeveyi dik konumda iken dikey köşesine menteşeleri bağlamamız gerekiyor. Ardından tutamak ve çıt çıt ı bağladığımız zaman Sinekliğimizi yapmış oluyoruz.

Sineklik Aksesuarları 

[tabs type=”horizontal”][tabs_head][tab_title]Sineklik Nasıl Yapılır Öğren[/tab_title][/tabs_head][tab]Sineklik nasıl yapılır, sineklik için gereken malzemeler, Koçtaş sineklik, Tel Sİneklik,Mağaza sineklik,Balkon sineklik,Pimapen sineklik[/tab][/tabs]