Fıratpen PVC Pencere S75 Serisi

0
3673

Fıratpen PVC Pencere S75 Serisi Genel Bilgiler

 

– 3 mm’den 40 mm kalınlığa kadar cam uygulanabilir.

– Lamine cam uygulaması ile 37 desibele kadar ses yalıtımı sağlar.

– Güneş ışınlarından ve dış etkenlerden etkilenmez, deforme olmaz ve özel tasarım siyah EPDM conta ve gri TPE conta sayesinde kesinlikle sızdırmazlar.

– PVC profil yüzeyindeki 15° ve 35°’lik eğimler suyun tahliyesini hızlandırır.

– Yağmur sonrası herhangi bir su sızıntısı yapmaz.

– Özel tasarlanmış su kanalı, dışa doğru 9°’lik eğimi ve su toplama haznesi sayesinde suyun ve nemin rahatlıkla dışarı atılmasını sağlar.

– Su tahliye kanallarında dış cidar ile iç cidar arasındaki yükseklik farkı, tahliye edilen yağmur suyunun rüzgârın etkisi ile içeri girmesini engeller. Ayrıca destek sacı bölümüne temas etmeyen bu kanallar havalandırmayı da sağlar.

– Menteşe vidası doğrudan menteşe destek sacına atıldığından, zaman içerisinde kanadın sarkma riski ortadan kalkar.

– PVC cam çıtaları 15° eğimlidir; bu sayede cam yüzeyine baskı yaparak camın daha iyi tutunmasını sağlar ve üzerinde toz birikmez.

– PVC profilin altındaki tırnaklar; rahatlıkla takılıp sökülmeyi, PVC Pencerenin montajı esnasında teraziye alınmasını, ısı transferini azaltmayı sağlar ve ayrıca tüm PVC detay profillerle uyumlu olarak çalışır.

– PVC profiller; özel tasarlanmış, çift oluklu ve galvanizli tek tip takviye saçları ile güçlendirildiğinden, dış yüklere karşı mukavemeti çok yüksektir.

– Tek cam, 20 mm çift cam, 24 mm çift cam ve 32 mm üçlü cam çıtaları olmak üzere 4 adet PVC cam çıtası ile değişik cam kalınlıkları için zengin çözümler sunar. Ayrıca diğer tüm PVC çıtaların uygulanması da mümkündür.

– Tüm PVC ana profiller en az 5 odacıklı olduğu için mükemmel ısı yalıtımı sağlar.

 

Profil Genişliği
(mm)
Odacık Sayısı
(Ad)
Hava Geçirgenlik Sınıfı Su Sızdırmazlık Sınıfı
75 6 4 9A

 

 

 

Rüzgar Yüküne
Dayanım Sınıfı
Ses Yalıtımı
(db)
Profil Isı Yalıtımı
(W/m2°K)
Pencere Isı Yalıtımı
(W/m2°K)
C3 34 1,40 1,30